Dantų balinimas

Tikroji dantų spalva atsiskleidžia atlikus profesionalios burnos ertmės higienos procedūras. Jei paciento atspalvis netenkina, galima atlikti dantų balinimą. Atliekant dantų balinimo procedūrą, pašalinamos emalio pigmentinės dėmės, kurios dažnai būna susidariusios veikiamos įvairių išorinių veiksnių, tokių kaip ilgametis rūkymas ar dėl praeityje vartotų antibiotikų ar kitų vaistų, dantų emalio spalva taipogi yra paveldima. Dantų spalvą galima pakeisti atliekant dantų balinimo procedūrą.

 

Egzistuoja įvairūs dantų balinimo būdai:

1.   Dantų balinimas namuose - kapomis.

2.   Dantų balinimas įvairiais pleistrais, juostelėmis, klijuojamomis ant dantų.

3.   Dantų balinimas pieštukais.

4.   Dantų balinimas odontologijos klinikoje Vilniuje naudojant specialias medžiagas ir įrengimus, balinimą greitinančias lempas, lazerius.

 

Išbandyta daugybė įvairių medžiagų dantų balinimui, bet ligšiol neatrasta nieko geriau už vandenilio peroksidą arba karbamido peroksidą, o visos papildomos priemonės, kaip lempos ir lazeriai, veikdami, kaip dirgikliai tik pagreitina balinimo procesą. Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Yra atlikta daugybė tyrimų, kurie patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Tačiau balinimo procedūra turi būti atliekama laikantis nurodytų taisyklių, prižiūrint profesionaliam odontologui.

 

Šiuo metu labai populiarus dantų balinimo būdas yra dantų balinimas namuose. Dantys nubalinami per vieną, dvi savaites specialiomis peroksido turinčiu geliu užpildytomis kapomis. Peroksidui veikiant dantų emalį yra suardomos baltyminės jungtys ir pašalinamos dantų dėmės, kurios gali būti paviršinės ir vidinės. Paviršinės dėmės - tai įvairių išorinių veiksnių pasekmė, tokių, kaip kava, rūkymas kitų produktų, maisto vartojimo pasekmė, o vidinės atsiranda dėl senėjimo, vaistų vartojimo, įvairių traumų.

 

Nusprendus balinti dantis būtina pasikonsultuoti su dantų gydytoju. Šios procedūros reikėtų vengti nėščiosioms, turintiems jautrius dantis, sergantiems dantenų ar burnos ertmės ligomis. Geriausiai tinka balinti neplombuotus priekinius dantis ir esant sveikoms dantenoms. Šią procedūra reikėtų reguliariai kartoti kadangi gautas baltų dantų efektas nėra ilgalaikis, kaip dažnai reikėtų atlikti šią procedūrą reikėtų konsultuotis su jus gydančiu odontologu.